Stigo w PIKS

STIGO W PIKS

9 września 2015 r. na Radzie Izby Konstrukcji Stalowych, nasza firma Stigo została nowym Członkiem Izby. Spotkanie odbyło się w siedzibie firmy Mostostal Puławy S.A. Oprócz Stigo do grona członków PIKS dołączyli MUEHLHAN POLSKA sp. z o.o., PUP Gotech sp. z o.o. oraz RYWAL-RHC sp. z o.o. Obecnie Izba zrzesza 120 firm z całej Polski.

Polska Izba Konstrukcji Stalowych jest organizacją samorządu gospodarczego. Została powołana 17 czerwca 1996 roku przez 155 członków założycieli. Przez lata zrzeszała 125 – 150 firm zróżnicowanych wielkością, statusem własnościowym i profilem działania. Do PIKS należą wytwórnie konstrukcji stalowych i przedsiębiorstwa montażowe, firmy współpracujące w zakresie produkcji i dystrybucji stali, aluminiowych systemów i lekkiej obudowy, technologii i materiałów złącznych i spawalniczych oraz dostaw i usług w dziedzinie ochrony przed korozją i bezpieczeństwa pożarowego, jednostki naukowe, badawcze, projektowe, specjalistyczne.

Głównym celem działalności PIKS jest reprezentowanie, promocja, ochrona interesów i kształtowanie pozytywnego wizerunku firm członkowskich Izby. PIKS angażuje się w kształtowanie polityki gospodarczej oraz tworzenie i modernizację norm procedur i przepisów prawa. Ponadto popularyzuje konstrukcje metalowe i organizuje konferencje, targi, wystawy. Do najważniejszych wydarzeń PIKS należą Konferencja techniczna PIKS i Kongres PIKS.

Polska Izba Konstrukcji Stalowych nadaje Certyfikaty Producenta Konstrukcji Stalowych oraz Certyfikaty Współproducenta Konstrukcji Stalowych, które mają wyróżnić przedsiębiorstwa o wysokim poziomie produkcji i świadczonych usług. Są potwierdzeniem solidności i wiarygodności producentów konstrukcji stalowych oraz firm współpracujących i partnerskich. Co roku, PIKS organizuje również Konkurs Konstrukcja Stalowa – realizacja roku, honorowa nagroda i statuetka.

Warto wspomnieć o działalności wydawniczej PIKS w ramach której publikują dwumiesięcznik „Konstrukcje stalowe”, rocznik analityczny „Branżowy Informator Gospodarczy” oraz „Katalog Firm PIKS”.

Więcej o PIKS przeczytacie tutaj.

Pełna lista członków PIKS tutaj.