BIM ROADSHOW 2015: Stigo rusza w drogę!

BIM Roadshow 2015 przeszedł już do historii. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczne przybycie i aktywny udział w warsztatach!

Pierwszą turę (28-10.1o) rozpoczęliśmy wizytą w Rzeszowie, skąd pojechaliśmy do Katowic a następnie do Wrocławia. Druga cześć odbyła się w listopadzie (17-19.11) a miasta jakie odwiedziliśmy to Białystok, Warszawa oraz Bydgoszcz. Na spotkaniach nie zabrakło merytorycznych i interesujących prezentacji oraz gorących dyskusji. Cieszymy się, że na wykładach oprócz doświadczonych inżynierów z branży pojawili się również studenci!

BIM Roadshow 2015 Warszawa

Każde spotkanie miało swój stały rytm, który wyznaczały prelekcje przygotowane przez naszych specjalistów. Sławomir Woźniak reprezentujący Construsoft w swojej prezentacji przedstawił innowacyjne metody projektowania konstrukcji z wykorzystaniem technologii BIM-Construsoft. W drugiej części swojego wystąpienia pokazał uczestnikom jak w praktyce wykorzystać BIM korzystając z programu Tekla Structers. Podczas drugiej tury w firmę reprezentował Marcin Cabała. Program StruM.I.S, którego dystrybutorem jest STIGO został zaprezentowany przez Michała Bąka (Konsultant techniczny systemów MRP/ERP). StruM.I.S jest programem do zarządzania produkcją konstrukcji stalowych dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych firm produkcyjnych dlatego spotkał się z dużym zainteresowaniem uczestników spotkania. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja monitorów interaktywnych SMART firmy IRS. Firmę Dlubal reprezentowała Małgorzata Mieszczak oraz Aleksandra Kociołek. Szczegółowo omówiły one modelowanie i wymiarowanie konstrukcji w Dlubal oraz połączenie tego programu z Tekla Structures. Na zakończenie Karolina Bzukała (Inżynier sprzedaży SigmaNEST), która reprezentowała STIGO opowiadała o optymalizacji rozkładu blachownic w programie SigmaNEST. Przygotowane przez nią materiały video, pozwoliły lepiej zrozumieć funkcjonalności programu. BIM Roadshow 2015 dobiegł końca, ale mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się nam ponownie wyruszyć na spotkania z Wami!