91 uczestników, 43 firmy, 12 prelegentów, 10 wykładów, 4 edycja, 2 dni – tak w liczbach możemy podsumować User Day 2015.

21 -22 maja gościliśmy w Siewierzu w Hotelu Natura Residence na kolejnym spotkaniu branżowym. W tym roku wydarzenie zgromadziło rekordową ilość uczestników, którzy w trakcie wydarzenia wzięli udział w prelekcjach oraz indywidualnych konsultacjach ze specjalistami STIGO. Patronaty medialne sprawował magazyn STAL Metale & Nowe Technologie oraz portale 4metal.pl i e-spawalnik.pl.

Spotkanie tradycyjnie otworzył Prezes STIGO Przemysław Rożek. Prelekcje wygłosili Paweł Matejczyk (Stigal), Janusz Graczyk (Polteknik), Paweł Zielińs
ki (Remmert), Artur Wnęk (Proster), Rafał Korcz (Balluff) oraz Sławomir Woźniak (Construsoft). Wśród prelegentów nie zabrakło również specjalistów STIGO: Krzysztofa Szeląga, Grzegorza Markockiego, Aleksandry Szpak, Bartosza Łęckiego, Jacka Jurasa oraz Michała Bąka.

OPROGRAMOWANIE

Cykl wykładów rozpoczęła prezentacja wygłoszona przez konsultantów technicznych SigmaNEST. Była ona w całości poświęcona funkcjonalnościom nowej wersji oprogramowania SigmaNEST  v.10.2 (SP1-SP3). Aleksandra Szpak szeroko omówiła możliwości odświeżonego interfejsu. Krzysztof Szeląg skupił się na technologii cięcia, natomiast Grzegorz Markocki zaprezentował nowe pluginy oraz nowości dla magazynu arkuszy blach. Jeśli chcą Państwo pogłębić wiedzę dotyczącą tej wersji oprogramowania, zapraszamy do lektury ostatnich newsletterów SigmaNEST.

Na naszym spotkaniu nie mogło zabraknąć  wystąpienia dotyczącego programu Plan- de-CAMpagne. Tym razem wykład poprowadził dyrektor techniczny STIGO Jacek Juras. Zaprezentował on nową aplikację mobilną PDC Mobile dedykowaną osobom pracującym w terenie, która pozwala na bezpośredni dostęp do kalendarza i kontaktów. Rozszerzeniem aplikacji mobilnej obok funkcji CRM jest dostęp do modułu raportowania oraz rejestracji czasów pracy. Jacek Juras podkreślił, że dzięki PDC Mobile firma zyskuje pełen obraz postępu prac ze zleceniami technicznymi. Omówił on również inne funkcjonalności takie jak e-sklep oraz kokpit menadżerski.

Konsultant techniczny STIGO Michał Bąk opowiedział o kontroli produkcji dla konstrukcji stalowych przy użyciu systemu StruM.I.S. Zwrócił on szczególną uwagę na ułatwienie dostępu do informacji związanej z procesem produkcyjnym. Zaprezentował również możliwość integracji z głównymi programami do modelowania 3D oraz redukcji stanów magazynowych poprzez wbudowane silniki rozkładu.

MASZYNY

Bartosz Łęcki, specjalista sprzedaży Hypertherm, przedstawił nowe trendy z zakresu cięcia. Jedną z zaprezentowanych nowości była przecinarka plazmowa Powermax30 AIR z wbudowaną sprężarką powietrza, która dysponuje najwyższą mocą cięcia w najlżejszej obudowie. Jak zapewnił nas Bartosz, Powermax30 AIR gwarantuje doskonałą jakość cięcia oraz produktywność w warunkach charakteryzujących się dużą temperaturą i wysoką wilgotnością.  W swojej prezentacji przedstawił również nową gamę stołów do cięcia plazmowego firmy Swift-Cut. Wyprodukowane w Wielkiej Brytanii maszyny, posiadają znak CE. Bartosz Łęcki zwrócił uwagę na wysoką prędkość  precyzyjnego cięcia jaką oferują stoły.

NASI PARTNERZY

User Day 2015 to również prelekcje naszych firm partnerskich. W tym roku mieliśmy okazję wysłuchać m.in. wykładu Pawła Matejczyka z firmy Stigal. Opowiedział on o ekonomii i wydajności nowoczesnych przecinarek plazmowych CNC. Z kolei prezentacja Janusza Graczyka reprezentującego firmę Polteknik dotyczyła innowacyjnych systemów cięcia laserowego Mitsubishi. Paweł Zieliński z firmy Remmert w swoim wykładzie przedstawił automatyzację procesów magazynowo – produkcyjnych. Artur Wnęk z firmy Proster podzielił się z nami wiedzą na temat nowoczesnych  technologii optymalizujących zużycie mediów w Zakładach Przemysłowych. Firma Balluff, którą reprezentował Rafał Korcz opowiedział o identyfikacji detali w procesie produkcyjnym. Jednym z ostatnich prelegentów tegorocznego spotkania był Sławomir Woźniak z Construsoft, który przedstawił nam funkcjonalności oprogramowania Tekla Structures.

Po wykładach, przyszedł czas na relaks w SPA. Dla spragnionych wrażeń, przygotowaliśmy Paintball’a, który cieszył się dużym zainteresowaniem, a wieczorem spotkaliśmy się na wspólnej kolacji. Drugiego dnia eksperci STIGO zaprosili wszystkich uczestników na indywidualne konsultacje. Spotkania te były okazją do skorzystania z porad, rozwiania wątpliwości oraz wymiany doświadczeń.

User Day to doroczne spotkanie dla przedstawicieli przemysłu ciężkiego.  Jest to doskonała okazja do poznania nowych trendów oraz integracji branży.  Formuła User Day to już tradycja. Z roku na rok przybywa nowych uczestników, a ich pozytywne opinie motywują nas do planowania kolejnej, 5 już edycji!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział a prelegentom za interesujące wystąpienia na tegorocznym spotkaniu User Day!

user day 2015