Nowe funkcjonalności w programie PyroSim

PyroSim to graficzny interfejs programu FDS (Fire Dynamics Simulator), w którym projektant instalacji wentylacyjnych, oddymiających oraz przeciwpożarowych, może na wirtualnym modelu 3D wykorzystać jego unikalne cechy i możliwości. Tworzenie trójwymiarowych symulacji rozwoju pożaru, weryfikacja dowolnych systemów oddymiających, modelowanie rozprzestrzeniania się gazów o dowolnych parametrach czy odwzorowanie pracy instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych (HVAC), to tylko część z jego możliwości.

Aktualizacja 2018.1.0417 dostarcza użytkownikom PyroSim nowe możliwości. Do najważniejszych zmian należy zaliczyć:

I. Nowa przeglądarka wyników oraz sposób prezentacji danych wyjściowych. 

Nowa przeglądarka wyników 3D jest rozszerzeniem przeglądarki Smokeview z poziomu FDS. Pozwala ona w szybki i prosty sposób przeglądnąć wyniki obliczeń bez konieczności ich wyładowywania. Teraz, aby otrzymać listę rozwijaną z wynikami, wystarczy w polu „Analiza” wybrać „Uruchomić Wyniki”.

Analiza wyników - program PyroSim

II. Funkcjonalny panel obsługi sterowania podglądem wyników. Dzięki niemu w łatwy i intuicyjny sposób możemy: przeglądać, sterować szybkość wyświetleń, zatrzymywać wyniki w dowolnym dla nas momencie a takoż wykonywać render z poziomu oprogramowania.

III. Opcja bezpośredniego nagrywania filmów z wyników symulacji.

Aby wygenerować film, w polu „Plik” należy wybrać opcję „Utwórz film” lub skorzystać ze skrótu klawiszowego F10.

Opcja nagrywania filmów - program PyroSim

IV. Rozszerzoną opcję płaszczyzny pomiarowe 3D. Jest ona dostępna w zakładce „Wyniki”.

Płaszczyzny pomiarowe 3D - program PyroSim

V. Możliwość wprowadzenia współrzędnych badanego zakresu, które będą badane zgodnie z wprowadzonymi parametrami pomiaru.

VI. W przypadku płaszczyzn wynikowych służących do wykonania pomiarów fazy gazowej, temperatury zostały rozszerzone o wersję 3D i pozwalają wyświetlać wyniki w postaci 3D.

 

Wprowadzenia współrzędnych badanego zakresu - program PyroSim
Płaszczyzny wynikowe 3D - program PyroSim

Chcesz dowiedzieć więcej o aktualizacji Pyrosim wersji 2018.1.0417? Skontaktuj się z naszym specjalistą!